Karadeniz'in rulman ve hırdavat tedarikçisi

Telefon: 08:00 - 18:00

(0462) 325 55 18

Pazartesi - Cumartesi

08:00 - 18:00

E-Posta

bilgi@alemdaroglurulman.com.tr

Hizmetlerimiz

Spindle (Fener Mili) tamir ve bakım hizmetleri

İşletmenizde yer alan farklı marka, tasasrım, uygulama şekli ve teknolojisine sahip çok çeşitli fener milleri (spindle) için rulman değişimi ve balanssızlık giderilmesi, konik taşlama, krom kaplama gibi her türlü tamir hizmetlerini vermekteyiz.

İsteğe özel anında özel keçe imalatı

Termin süresi çok uzun olan veya özel boyutlarda ve farklı malzemelerden yapılmasını istediğiniz keçe istekleriniz için sahip olduğumuz economus tezgahı ile anında keçe üretimi yapıyoruz.

Lazerli sistemlerle kaplin ve kasnak ayar hizmetleri

Son 10 yılda yapılan araştırmalara göre makina arızalarının %50'si kaplin ayarsızlığından kaynaklanmaktadır. Yine aynı araştırmalar makinaların %90'ının çalışması gereken kaplin ayar toleransının dışında çalıştığını göstermektedir. Yapılan hassas kaplin ayarı sonucu enerji kazanımını hesaplamak için;

 • Kaplin ayarı öncesi ve sonrası amperaj ölçülür.
 • Aradaki fark bulunur.
 • Motor verileri alınır.
 • Enerji maliyeti alınarak aşağıdaki formülle kazanım hesaplanır

kW =(Volt.Akım.pf* . 1,732)/1000

Güç faktörü

Termal kamera ölçüm hizmetleri

Gelişmiş SKF Termal kameraları kullanılarak yaptığımız termal kamera ölçümleriyle, fabrikanızda yer alan sizin belirlediğiniz noktaların termal görüntüleri alınır ve tarafınıza raporlama yapılır. Bu ölçümlerle, yalıtım kaçaklarını, borulardaki tıkanıklıkları, elektrik panolarındaki elektrik bağlantısı gevşeklikleri ve değişik noktalardaki ısı kayıplarını belirleyerek önemli seviyelerde elektrik tasarrufu elde etmenizi sağlar.

Ultrasonik hava kaçak ölçümleri

Basınçlı hava hattı bulunan işletmelerde ihmal edilebilir gibi görünen küçük kaçaklar çok ciddi enerji kaybına yol açmaktadır. Uzman SKF mühendisleri tarafından gerçekleştirilen hava kaçağı testi ile işletmenizdeki hava kaçaklarının giderilmesiyle ciddi bir enerji kaybından kurtulabilirsiniz.

Denizcilik sektörü için duruma dayalı bakım

Denizcilik sektöründe yer alan firmalar için her türlü dönel ekipmanda vibrasyon ölçüm ve analiz hizmetleri, elektrik motor test ve ölçümleri ve hassas kaplin ayar hizmeti sağlamaktayız. Plansız duruşun ve arızaların büyük problemler yarattığı uzak yol gemilerinde periyodik ölçümler yaparak geminizin kesintisiz yol almasını sağlayabiliriz.

Periyodik vibrasyon ölçümü ve analizi

Beklenmeyen makina duruşlarını önlemek ve makinaların servis ömrünü artırmak için kestirimci bakım faaliyetleri içinde uygulanan en efektif yöntem, düzenli olarak titreşim ölçümünün yapılmasıdır. SKF Türk olarak işletmelerdeki makinaların düzenli olarak titreşim ölçümünü ve analizini yapmaktayız. Makinaların beklenmeyen duruşlarına neden olabilecek aşağıda listelenen arızalar ve daha birçoğu, titreşim ölçümüyle çok daha erken tespit edilebilmektedir.

 • Eksen kaçıklığı
 • Balanssızlık
 • Mekanik gevşeklik
 • Yanlış yağlama
 • Eğilmiş mil
 • Elektrik motoru akım arızaları
 • Rulman hasarı
 • Dişli hasarı
 • Kavitasyon
 • Rezonans

Yerinde fan balansı

Hassas bir şekilde yerinde dinamik olarak balanssızlığın alınması neticesinde vibrasyon seviyeleri normal değerlere düşürülmektedir. Balanssızlık alındıktan sonra makinanın çalışma süreleri uzatılmış, enerji tüketimi azalmış ve rulman ömründe artış sağlanmış olur. SKF'nin Microlog serisi CMXA 75 ve CMXA 80 ileri seviye vibrasyon analiz cihazları ile 1 veya 2 düzlemde dinamik olarak yerinde balanssızlık alınmaktadır.

Motor sargı testi ve motor performansı ölçüm hizmetleri

İşletmenizde bulunan elektrik motorlarının performansını artırmak ve ömrünü uzatmak için dinamik ve statik motor analizi, sargı analizi hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Kendinizi inanılmaz bir deneyim ve en iyi ürünleri içeren gerçek bir ortaklıkta çalışırken bulacaksınız.

Bizi arayın

(0462) 325 55 18

E-Posta

bilgi@alemdaroglurulman.com.tr